English
Kedves Látogató!
Az almenükben sok játékos feladatot és segítséget találhatsz ahhoz hogy könnyedén elsajátítsd az angol nyelvet.
Kattints az almenüre és már is megtalálhatod a neked tetsző feladatokat. De még mielött neki látnál a feladatoknak egy két hasznos tanács a nyelvtanuláshoz :)
Ime egy dal ami legyen a mottód, ha nyelvet tanulsz:) és egy kis feladat hozzá: Don"t worry, be happy
www.esolcourses.com/content/topics/songs/various-artists/dont-worry-be-happy.html
Hogyan memorizálj szavakat?
1) Olvasd el az angol-magyar szópárokat magadban.Olvasd fel a szópárokat hangosan, hogy gyakorold az angol szavak kiejtését (a kiejtés ellenőrzéséhez nyiss ki egy nyomtatott szótárt és a szavak melletti fonetikus átírás segíthet ebben. A fonetikus abc jeleit általában a szótár elejében találod.)
2) Takard le a magyar szavakat és az angol szavak alapján idézd fel a magyar szavakat, majd fordítva is. Takard le az angolt és a magyar szavak alapján idézd fel az angol szavakat.
3) Az újonnan tanult angol szavakkal alkoss mondatokat.
4) Keresd meg az újonnan tanult angol szavaknak a szinonímáját, ellentettpárját stb.
5) Készíthetsz kártyákat külön az angol szavaknak és külön a magyar szavaknak. Az így elkészült kártyákkal több játékot is jászhatsz. Pl.: memóriajáték. Készíthetsz kártyákat az interneten is. Látogass el a www.quizlet.com weboldalra és az ingyenes regisztrációt követően már kezdheted is.
Érdemes a fenti lépéseket két angol óra között többször is megismételni.
Hogyan memorizálj szöveget?
Akár te írtad a szöveget, akár nem mindenképpen tudnod kell miről szól a szöveg. Ha nem te írtad érdemes előtte lefordítani.
1) Olvasd el a szöveget, hogy tudatosítsd a tartalmát, azt, hogy miről szólnak az egyes bekezdések és milyen a szöveg felépítése.
2) Tanuld meg a szövegben előforduló új szavakat, kifejezéseket.
3) Tanulmányozd a szöveg nyelvtani elemeit. (mondatszerkezetek, igeidők)
4) Bekezdésről bekezdésre haladva tanuld meg a szöveget. (Nézd meg magyarul az adott mondatot és a megtanult szavak, nyelvtani elemek segítségével rakd össze az angol mondatot.)
Hogyan oldj meg egy olvasási szövegértési feladatot?
1) Olvasd el a szöveg címét, nézd meg az esetlegesen hozzátartozó képeket. Próbáld meg kitalálni, hogy miről fog szólni a szöveg.
2) Olvasd át a szöveget át és ellenőrizd, hogy az előzetes tippjeid helyesek voltak-e. (Ne ragadj le a részleteknél, csak azt próbáld meg összerakni, hogy általában véve miről szól a szöveg.)
3) Olvasd el újra a szöveget immár alaposan. Húzd alá az ismeretlen szavakat. Nézz utána a jelentésüknek. Ennek két módja lehetséges:
a) a szövegkörnyezetből kikövetkezteted a jelentést
b) megnézed a szótárban.
4) Olvasd el a szöveghez tartozó feladatokat. Bizonyosodj meg arról, hogy pontosan érted mi a feladat.
5) Most úgy olvasd el a szöveget, hogy már csak az adott kérdésre keresed a választ. (Más szóval, már nem kell minden szót, mondatot, bekezdést alaposan elolvasni. Ha az a kérdés, hogy How old was Mrs. Smith when she died? akkor értelemszerűen egy számot fogsz keresni a szövegben. stb.)
Természetesen előfordulhat olyan helyzet is, amikor nincs idő az összes lépés végrehajtására. Még ilyen helyzetben is az 1, 3, 4, 5 pontokat nem érdemes kihagyni.
Hogyan oldj meg egy hallás utáni szövegértési feladatot?
1) Első meghallgatásnál próbáld megérteni, hogy általánosságban miről szól a szöveg.
2) Olvasd el a szöveghez kapcsolódó feladatokat. Bizonyosodj meg arról, hogy pontosan érted mi a feladat.
3) A második, harmadik meghallgatás során oldd meg a feladatokat. Már csak azokra a részekre figyelj, amik a keresett információt tartalmazzák. (Ha a második meghallgatás során meg tudtad oldani az összes feladatot, a harmadik meghallgatás során ellenőrizheted a válaszaid.)
Hogyan írj különböző típusú szövegeket?
1) Olvasd el a feladatot és bizonyosodj meg arról, hogy pontosan érted mi a feladat.
2) Nézd át az órán bemutatott mintát. Ismételd át annak a formai követelményeit, felépítését, szókészletét és nyelvtani elemeit.
3) Tervezd meg magyarul, hogy miről fogsz írni és hogyan fogod felépíteni az irományt. Nézz utána azoknak a szavaknak, amiket fel szeretnél haszálni.
4) A vázlat alapján írd meg a szöveget. Ügyelj a formai követelményekre, nyelvtanra és szóhasználatra.
5) Olvasd át az elkészült művet, és javítsd az esetleges hibákat.